Buďme lidstvo, ne stádo loutek

30. září 2016 v 21:51 | Dalia
Další z mého deníčkového potratu. Ano. Opět.

Vůbec nevím, co chci napsat, jako skoro vždy píši bez přípravy, jen tak, protože se mi prostě chce. Možná to bude tím, že nikdo v mém okolí mé myšlenkové pochody nedává, tak si aspoň tady na blogu kvalitně zastěžuju nad tím, jaký je život zakomplexovaný zmrd. Mám to tu ráda už jen z principu, že je tu naprostá anonymita, což znamená, že tě každý soudí pouze dle tvé tvorby a nikdo nezná tebe, jen tvou tvorbu a tebe pouze tak moc, jak se na blogu otevřeš. Občas si říkám, že bych potřebovala ve svém životě udělat pár zásadních změn, protože mému okolí jsem otevřená až moc, což nechci. Je to směšné, protože si všichni udělají stejně udělají obrázek jen z těch "neovlivněvých" věcí, pocitů, myšlenek, píčovin, co na vás najdou. A zásadní změny? Nechci být ovlivněná dnešní komerční, zaslepenou, odsuzovačnou, snadno ovlivnitelnou a především primitivní společností. Nechci být ovlivněná ovlivněností. Huh...
Přijde mi, že dneska už lidi ztratili svojí lidskost. To, že mají mít svůj názor, dělat chyby, mít své emoce, nebát se jich, prožívat určité chvíle, nestydět se žít, projevit se, vypadat, jak chtěj, jít si za svým, být neustále hladový. Už to jsou jen loutky vyšších pánů (a dam = ať žije emancipace). Zajímá mě důvod. Proč si lidi neumí jít za svým, prát se do morku kostí, křičet vítězstvím, klidně i porážkou, ze které se později stejně stane vítezství.

Nevím, zda jsem jediná, komu přijde, že dnešní doba už je jen o penězích, které se lidi snaží získat jen falešností, tupým výrazem a zaslepeností vůči světu. Možná jen melu sračky z únavy, protože jsem měla dost těžký týden, ale stát si za tímhle článkem budu dneska, zítra a po zbytek mého života v této -doplňte přídavné jméno dle libosti- společnosti.

Chci být člověk, ne loutka. Prosím, nebuďte loutky.

Takže peace s váma, LIDI.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NoHero NoHero | E-mail | Web | 8. října 2016 v 16:44 | Reagovat

Taky občas začnu psát cosi a beztak to ostatním moc nedává smysl. Nebo možná jo, nevím, každej si pod mýma slovama a větama představuje nejspíš něco jiného. Všechny moje myšlenkové "bouře" dávám do článků, které řadím pod jedno - chaos.
Každopádně, tohle smysl určitě dává. Myslím si, že my, tedy loutky, si ani neuvědomujeme, že jimi vůbec jsme. Aspoň ne u všeho. Všichni jsme tak trochu loutky, no ne? "Our society is fucked."
Jinak.. Damn! EDEN je bůh ♥!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama