Za chvíli už osmnáctiletá

23. října 2016 v 12:59 | Dalia
Ahojte,

díkybohu mám teď při neděli volnou chvilku, abych konečně vyprodukovala nějakou článkovou kreaci. Nicméně, dneska to bude atypická článková kreace. Věřte tomu, nebo ne, ale bude mi za dva týdny osmnáct. Budu plnoletá, dospělá, říkejme tomu jak chceme. Prostě jen... přijde mi, že většina lidí to jen tak obejde, necítí žádnou změnu, nic. Já si ale přijdu tak neobvykle (a to mi ještě ani 18 nebylo jen tak by the way), jako bych za dva týdny dostala schopnost plnohodnotně změnit svět. I kdyby to měl být jen můj svět, ale přesto. Budu moct chodit kam chci, pít, co chci, dělat, co chci, organizovat, co chci. Žít, jak chci. Samozřejmě se ze mě nestane to, čeho se moje máma bojí (ne, nebudu feťák... ne větší, než už jsem :D), ale jde mi o prostý fakt, že budu moct opravdu žít, mít nějaké vzpomínky, moct změnit pár věcí, "rozlétnout" se. Nevím jak to popsat, protože do teď jsem měla výchovu, která mě trošku dusila. Tím nechci nijak pošpinit mámy výchovu, jsem si jistá, že mě vychovala perfektně (až na těch pár chybek o kterých si právě povíme). Dá se říct, že být furt jenom doma, nemoci se nikam podívat, u nikoho spát, cestovat tak maximálně po svém městě a dusit se, to bylo trošku na prd, ale chápu důvody. Nicméně, proto se tak těším na své 18tiny. Možná to bude vážně znít přihlouple, dětinsky a pubertálně, ale já se těším, až si půjdu se svými staršími přáteli, kterým už bylo 18 na sklenku vína. Nebo si v létě (až budu mít řidičák -doufám-) jen tak půjčíme auto a pojedeme třeba na Moravu, nebo do Prahy, nebo do Krkonoš. Zkráceně, budu si moci plnit sny, které jsem dřív nemohla.Jak už je mojí typickou součástí, vždycky si píšu wishlisty, které ráda plním. Nehorázně mě to vždycky posouvá vpřed a nutí mě to je dodržovat a jelikož, 18 mi bude jenom jednou, tak bych si ráda sepsala wishlist, na který budu mít celý jeden rok si všechno z něj splnit, dopřát, vydřít a splnit.

 1. Koupit si album NSD od Viktora Sheena.
 2. Nepřestávat s fitness a neustále si kupovat posilovnu.
 3. Udělat si řidičský průkaz.
 4. Mít neustále nějakou brigádu. (abych měla peníze na řidičský průkaz :D)
 5. Jet v létě s kámošema někam na víkend.
 6. Dodělat tetování na ruce. + udělat si další :D
 7. Rozšiřovat vědomosti pro vysokou. + dát do klauzurních pracích všechno
 8. Nebýt závislá na sociálních sítích... nežít jimi. :)
 9. Sepsat nějaký příběh. (už dlouho to odkládám)
 10. Pořídit si alespoň troje nové páry bot. :D
 11. Věnovat se svým přátelům a rodině jak to jen to bude možné. (Tohle je tak nějak samozřejmost, tak to berme jen jako takovej dodatečný bod.)


Moje osobní přání nakonec, které nechci dávat do wishlistu, protože nechci, abych plnila jen jeden rok svého života, ale napořád se vztahuje k této písničce. Možná, když si jí pustíte a budete poslouchat text (a umíte aspoň základy angličtiny), tak i pochopíte. Každopádně je to být neustále silnější, hladovější a nezastavitelný. K tomu se i váže to mé tetování, které mám na ruce. Mám tam nápis "unstoppable". :) Takže tak.

To je pro dnešek všechno, jako vždycky takový kecací článek, tak doufám, že to někoho zaujme a já už se loučím (a jdu uklízet).

Peace s vámi.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 23. října 2016 v 13:08 | Reagovat

Mně taky brzo bude 18. Takže proto mně článek zaujmul.
Jinak líbí se mi tvá věta - hlavně její část "...dostala schopnost plnohodnotně změnit svět." - to je moc hezky napsané.
Seznam - to já nic mám taky 17 a nic na svém seznamu nemám. Řidičák - všichni mí přibuzní ví že by to byla rozhodně katarofa. Nějak nebrigáničním. S kámošema ven moc nechodím. Je dobře že se necítím nějak dospělí protože na to nemám se svou dětinskostí. No ale byl to pěkný článek - pro mně rozhodně. Ty rozdíli mezi mnou a normálním člověkem.

2 NoHero NoHero | E-mail | Web | 7. listopadu 2016 v 20:17 | Reagovat

Ty jo, mně bude 18 sice až za 4 měsíce, i tak se ale těším na tu svobodu, přesně jak píšeš. Snad ze mě nebude alkoholik, ehm ehm.. :D S výlety se ztotožňuju a tetování ještě nemám, ale mooc bych ho chtěla. Osmnáctiny rozhodně budou změna :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama